Григор Димитров стигна 1/4-финалите в Бризбейн

Българинът се отказа от по-нататъшно участие в турнира на двойки

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в Бризбейн от серията АТП 250 с награден фонд 661 585 долара.

Това стана след като отстрани с лекота германеца Даниел Алтмайер с 6:1, 6:2 за час и седем минути игра.

Григор Димитров започна отлично мача си с Алтмайер, като спечели първите пет поредни гейма, реализирайки и два пробива. Германецът успя да вземе подаването си едва за 5:1, но след това роденият в Хасково тенисист затвори първата част на свой сервис, оставяйки съперника на 0.

Във втория сет Димитров отново направи ранен пробив, за да поведе с 2:1, а след това го затвърди на своето подавана и взе аванс от два гейма. Българинът направи още един брейк за 5:2, с което на практика отказа съперника си. В осмия гейм на мача германецът стигна до три точки за пробив, но с разумна и дисциплинирана игра Димитров ги спаси, а след това затвори спокойно мача.

"Беше хубав мач. Движех се много добре по корта в началото и бях агресивен, когато се налагаше. Това е един от любимите ми кортове и благодаря на публиката, която остана да ме гледа. В следващия кръг публиката ще бъде за австралиеца, но аз обичам честните мачове. Играят двама човека на корта, за съжаление само единият продължава напред. Аз се опитвам да играя най-добрия си тенис", коментира Димитров след успеха.

Поставеният под номер 2 в схемата на турнира българин ще се изправи срещу представителя на домакините Ринки Хиджиката в четвъртфиналния двубой. По-рано днес той се наложи над чеха Томаш Махач с 2:1 сета.

При победа на четвъртфинала Димитров, който има титла в Бризбейн и два финала, може да си осигури вълнуващ сблъсък на полуфиналите с легендата Рафаел Надал, който се завърна на корта след близо едногодишно лекуване на травма. Преди това обаче испанецът трябва да спечели срещу австралиеца Джейсън Къблър и евентуално още един представител на домакините - Джордан Томпсън.

На двойки

Около час след края на срещата на сингъл стана ясно, че Григор Димитров се е отказал от по-нататъшно участие в турнира на двойки в Бризбейн.

Днес нашият топ тенисист и американският му партньор Себастиан Корда трябваше да изиграят мача си от 1/4-финалите на каре срещу поставените под №2 в схемата Лойд Гласпул и Жан-Жулиен Рожер.

В крайна сметка британецът и нидерландецът се класираха напред със служебна победа и очакват №3 Натаниъл Ламънс/Джаксън Уитроу (САЩ) или №8 Юки Бамбри (Индия)/Робин Хаазе (Нидерландия).