Холандия отстрани Мексико след драматичен обрат в края

"Лалетата" ще срещнат на четвъртфинал сензацията Коста Рика

0 коментара

Световният вицешампион Холандия стигна в неделя до изключително драматичен обрат в осминафиналния си мач срещу Мексико с голове в последните минути за 2:1 и успя да се класира на четвъртфиналите.

Въпреки че изиграха, може би, най-слабия си мач от началото на турнира, "лалетата" стигнаха до успеха след попадения на Уесли Снайдер в 88-ата и Клаас Ян Хунтелаар в 93-ата минута от дузпа. Преди това Джовани дос Сантос отбеляза красиво попадение в началото на второто полувреме.

На четвъртфиналите холандците ще се изправят срещу сензацията Коста Рика. Мексико пък отпадна на осминафиналите на световно първенство за шести пореден път.

Мексиканците започнаха по-силно и се настаниха в половината на европейския тим. Мигел Лаюн пробва два далечни шута до петата минута, но и двата минаха безопасно в близост до вратата. Стражът на "лалетата" Яспер Силесен показа колебание в няколко ситуации. В седмата минута не изчисти добре топката с крак и имаше късмет, че тя попадна в краката на холандец.

В деветата минута Луис Ван Гаал трябваше да направи принудителна смяна. Найджъл де Йонг напусна, а в игра се появи Бруно Мартинс Инди. Тъмнокожият защитник застана на позицията ляв бек, а Дейли Блинд влезе в халфовата линия на мястото на Де Йонг.

В 42-ата минута Джио дос Сантос използва бързината си, стигна до топката и шутира, но малкият ъгъл помогна на Силесен. Във втората добавена минута на полувремето мексиканците сбъркаха при изнасянето, Ван Перси продължи към Робен, който беше повален. Ектор Морено и Рафаел Маркес спънаха крилото, но съдията сбърка и не отсъди дузпа.

В 48-ата минута Дос Сантос реализира изключителен гол. Нападателят на Виляреал се освободи от опеката на Блинд и с прекрасен удар от въздуха от 23 метра намери левия ъгъл на Силесен.

След гола холандците предприеха по-нападателни действия. В 88-ата минута натискът на "лалетата" даде резултат. След корнер резервата Хунтелаар, заменил Робин ван Перси, свали топката, Снайдер остана непокрит на пеналта и с много мощен удар изравни. В 92-ата минута Робен надбяга двама и Рафа Маркес сложи крак пред холандеца, след което играчът на Байерн се строполи в наказателното поле и този път получи дузпа. Хунтелаар отбеляза без колебание за 2:1