Испания е четвъртфиналист №4

Втори мачове от предварителната група D на европейското първенство по футбол в Швейцария  и Австрия.

Швеция – Испания 1:2

Голмайстори: 0:1 Торес (15-а мин.), 1:1 Ибрахимович (34), 1:2 Вия (90). Инсбрук, стадион „Тиволи”, 30 000 зрители.

В поредния качествен двубой на Евро 2008 Испания успя да запише втора победа. Иберийците (европейски шампиони от 1964), в последната минута изтръгнаха трите точки с гол на Давид Вия (четвърти за него от началото на първенството).

Швеция (полуфиналист от 1992) загуби на почивката своя най-добър нападател Златан Ибрахимович, който бе трън в защитата на Испания през първото полувреме.

Испанците, които станаха третият тим, класирал се за четвъртфиналите на Евро 2008, логично стигнаха до победата – отправиха 2 удара във вратата на Швеция (срещу само 1) и владееха топката 62 процента от мача.

Гърция – Русия 0:1

Голмайстор: 0:1 Зирянов (33-а мин.). Залцбург, стадион „Валс-Зийценхайм”, 30 000 зрители.

Настоящият европейски шампион Гърция отпадна още в предварителните групи. Това не е изненада, след като видяхме какво показаха възпитаниците на германския треньор Ото Рехагел.

Холандският предводител на Сборная (шампион от 1960) Гус Хидинк  надигра тактически колегата си Рехагел и очаква мача на истината – срещу Швеция.

На шведите обаче ще е достатъчен и равен резултат за да продължат на четвъртфиналите.

Временно класиране: Испания 6 точки (6:2 голова разлика), Швеция 3 (3:2), Русия 3 (2:4), Гърция 0 (0:3).

Последни срещи в групата: на 18 юни от 21.45 ч. в Залцбург Гърция – Испания, в Инсбрук Русия – Швеция.