Испания отново би Русия с 3 гола и е на финал

121 коментара

Испания отново победи безапелационно Русия с три гола разлика на Евро 2008 и се класира за финала на турнира, където ще срещне тима на Германия. През 90-те минути на полуфиналната среща, отборът на иберийците надигра категорично своя съперник. Руснаците достигнаха само до един удар в рамките на вратата, пазена от Икер Касияс. В предварителните групи Испания победи Русия с 4:1.

Въпреки надмощието си тимът на Луис Арагонес поведе е резултата едва през второто полувреме. В 50-ата минута Шави комбинира със съотборника си в Барселона Андрес Иниеста, той му върна топката и за халфът не бе трудно да засече центрирането във вратата на Акинфеев.

Холандският треньор на Русия Гуус Хидинк почти веднага след това направи две смени като пусна на мястото на Саенко и Семшов офанзивните футболисти в лицето на Съйчов и Билялетдинов. Това обаче не помогна.

В 68-ата минута треньорът на Испания Луис Арагонес също направи двойна смяна. Голмайсторът на “Примера дивизион” Даниел Гуиса смени нападателя на Ливърпул Фернандо Торес, а Шаби Алонсо замени голмайстора Шави. Арагонес имаше значително по-голям успех от своя колега в руския лагер.

Само четири минути по-късно Гуиса вкара второто попадение в мача след като получи пас от Фабрегас и излъга руския вратар. В 81-ата минута отново Фабрегас получи топката по дясното крило и пусна към точката на дузпата към Давид Силва, който направи резултата класически - 3:0.

На финала на Евро 2008 Испания ще срещне Германия, които значително по-драматично победиха Турция с 3:2.