Ивет Лалова и Мирела Демирева със сребърни отличия на европейското по лека атлетика

0 коментара

България спечели два сребърни медала на европейското първенство по лека атлетика в Амстердам.

Ивет Лалова остана втора на 200 метра, а Мирела Демирева в скока на височина.

Лалова финишира на 200 метра с най-добър личен резултат за сезона - 22.52 секунди.

Златното отличие спечели британката Дина Ашър-Смит с време 22.37 секунди, която също си направи лично постижение този сезон и демонстрира чудесна форма преди олимпийските игри в Рио.

Бронзът остана за германката Дина Люкенкемпер с време 22.74 секунди.

Това е втори медал за Ивет Лалова от европейски първенства след титлата в Хелзинки през 2012 г., но на 100 метра.

В петък Лалова започва участието си в любимата си дисциплина. Тя стартира директно от полуфиналите.

Преди нея в четвъртък Мирела Демирева стана втора в скока на височина. 26-годишната българка преодоля 196 см и подели сребърното отличие с литовката Айрине Палшите.

Победителка е испанката Рут Бейтя със 198 см. Това е трета поредна европейска титла за 37-годишната ветеранка в дисциплината.

Така представянето на българския отбор на Евро 2016 вече е доста по-успешно спрямо предишния шампионат в Цюрих през 2014-а, когато никой от атлетите ни не успя да се качи на почетната стълбичка.