Ивет Лалова спечели второ сребро на европейското в Амстердам

2 коментара
Снимка: Евроспорт

Ивет Лалова спечели втори сребърен медал на европейското първенство по лека атлетика в Амстердам в петък вечерта.

След като ден по-рано спечели среброто на 200 метра, тя завърши втора и на финала на 100 метра с резултат 11.20 сек. зад холандката Дафне Схипърс, която даде време 10.90 сек.

Бронзовото отличие заслужи представителката на Швейцария Муджинга Камбунджи с резултат 11.25 сек.

"Много е трудно да се постигнат два върха на спортната форма за един сезон. Все още работя на висок обем, а за Рио трябва да бъда в още по-добра форма", коментира Лалова след финала.

Преди това 32-годишната българка спечели втората полуфинална серия на 100 метра. Тя даде време 11.26 сек., с което си гарантира място на финала. Ивет успя да победи с една стотна след финален спринт Татяна Пинто (Германия) и Наталия Похребняк (Украйна).

По-добро време от Ивет на полуфиналите дадоха първите две спринтьорки от третата серия – Дезирее Хенри (Великобритания) с 11.09 сек. и Муджинга Камбунджи (Швейцария) с 11.23 сек.

Другата ни представителка в дисциплината – Инна Ефтимова, не успя да намери място на финала. Евтимова остана на последното седмо място в първата от трите полуфинални серии, в която бе дисквалифицирана след фалстарт французойката Стела Акакпо.

Ефтимова даде време 11.85 сек., а серията спечели Дафне Схипърс, която даде най-доброто време от всички участнички в тази фаза на състезанието - 10.96 сек.