Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Климатичните промени най-интересни за гражданите в ЕС, здравеопазването - най-малко

3 коментара
Климатичните промени най-интересни за гражданите в ЕС, здравеопазването - най-малко

Темите за климатичните промени и европейската демокрация предизвикват най-силен интерес у европейските граждани, участвали в многоезичната цифрова платформа https://futureu.europa.eu/ , част от Конференцията за бъдещето на Европа. Най-слаб интерес европейците проявяват към темите Здравеопазване и Миграция. Междинен доклад с резултати от платформата бяха представени в Европейския парламент в Страсбург по време на последното заседание на първия Граждански съвет по Конференцията за бъдещето на Европа, предаде БТА.

Платформата работи от 19 април и от тогава до 7 септември има 22 498 попълвания. Предложени са 7115 идеи и са направени 13 304 коментара. Организирани са 2079 събития, които покриват 10-те основни теми - Климатичните промени и околна среда; Здравеопазване; По-силна икономика, социална справедливост и заетост; Европа в света; Ценности, права, върховенство на закона и сигурност; Дигитална трансформация; Европейска демокрация; Образование, култура, младежка политика и спорт; Миграция.

Платформата е била попълнена от 165 българи. Най-много участия има от Германия - 4451 и Франция - 2482, а най-малко от Кипър - 33 и Естония – 20.

Най-активните европейски граждани са на възраст между 55 и 69 години. Приблизително 60% от участниците са мъже, а 15% жени. Близо 50% от участниците са с висше образование.

Многоезичната цифрова платформа https://futureu.europa.eu/ е отворена за идеи, предложения и коментари на граждани. Всеки европеец може да направи своите препоръки.

В неделя завършва последното заседание на първия граждански панел от Конференцията за бъдещето на Европа, в който взеха участие близо 200 европейци, от които шестима българи. Вторите сесии на Гражданските съвети ще бъдат организирани онлайн през ноември, а третите - през декември и януари в различни градове от ЕС - Варшава, Дъблин, Флоренция и Маастрихт. Идеите и предложенията ще бъдат обобщени и включени в окончателния доклад на конференцията, който ще бъде представен през пролетта на 2022 г.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

3 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. stormleader
    #3

    Онлайн анкета с 20000 попълвания за която никой не е чувал. Леле, мале...

  2. Антиковидист
    #2

    Климатичните промени, доколкото ги има, за естествени природни процеси. Пълна лъжа е, че климатът се променя от човешка дейност. За затоплянето след ледниковия период праисторическите хора ли са виновни?

  3. DG
    #1

    Тези съвсем откачиха. Време е източната част на континента да поеме факела и да продължи европейската цивилизация.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.