”Левски ” победи ЦСКА с 1:0 в скучен мач

”Червените” запазват шансове за титлата

26 коментара

”Левски” победи ЦСКА с 1:0 в много скучен мач на националния стадион ”Васил Левски”. Единственият гол в срещата вкара Кристовао Рамос в 49-ата минута.

Орлин Старокин отправи удар към вратата, който след рикошет попадна в непокрития Рамос отдясно и той с диагонaлен удар по земя вкара гол.

Загубата  скъси преднината на ЦСКА на върха на класирането пред "Лудогорец" на 5 точки. Победата пък даде сериозни шансове на ”Левски” да се класира за Лига Европа.

ЦСКА създаде повече голови положения, но не успя да реализира. От ръководството на ЦСКА след мача обявиха, че са недоволни от главния съдия, който отсъди няколко спорни положения в полза на ”сините”. ЦСКА претендира за две дузпи.

Още в третата минута на срещата  Жуниор Мораес проби отдясно и центрира  добре към  Дюлгеров, който от границата обаче не успя да вкара. До края на полувремето ”сините” владееха повече топката, но не създадоха опасности пред вратата на ЦСКА.  В началото на второто полувреме Мораеш стреля опасно от воле, но вратарят Пламен Илиев изби. Малко по-късно Антон Карачанаков с параболичен удар от над 25 метра нацели горната греда на вратата, пазена от Илиев.

Няколко минути по-късно обаче Рамос отбеляза за 1:0.

В 66-та минута Карачанаков се откъсна отляво, мина пред Мулдер и падна в наказатленото поле, но съдията Николай Йорданов прецени, че няма дузпа. Не му показа и жълт картон за симулация.

Минута по-късно Мораес изпревари Пламен Илиев и пусна топката покрай него, след което последва съприкосновение с вратаря и падане на бразилеца. Главният съдия Николай Йорданов обаче отново не отсъди дузпа, а му показа жълт картон за симулация.

В 88-та минута  защитникът на ЦСКА Пламен Крачунов остана сам в наказателното поле, обърна се и от 6 метра стреля силно, но Пламен Илиев спаси.

След мача треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов заяви, че не желае съдията Йорданов повече да свири мачове на ”червените”. Той обяви още, че въпреки загубата ЦСКА ще стане шампион.

До края на първенството ЦСКА има мачове с "Миньор", "Ботев" Вр, "Литекс" и в последния кръг гостува на прекия си конкурент "Лудогорец".  Тимът от Разград пък ще играе със силния тим на Черноморец,  Калиакра и Локомотив Сф.

След победата ”Левски” се намира на четвърто място с  53 точки и е само на две от третия ”Черноморец” и участие в Лига Европа.