"Ливърпул" стори немислимото, побеждавайки "Барса" с 4:0

3 коментара

“Ливърпул" извърши невероятен подвиг, побеждавайки на свой терен "Барселона" с 4:0 и се класира за втори пореден път на финал в Шампионската лига. В предишния мач каталунците победиха с 3:0.

Победата за английския клуб бе постигната, въпреки отсъствието на двете звезди в нападението на отбора - Мохамед Салах и Роберто Фирмино. Головете в мача бяха отбелязани от Дивок Ориги и Жоржиньо Вайналдум.

Във втори пореден сезон "Барселона" изживява шоково отпадане от Шампионската лига. Преди година каталунците приключиха в четвъртфиналите след поражение с 0:3 срещу "Рома" в Рим, след като бяха победили в първия мач с 4:1.

Двубоят на “Анфийлд“ започна по най-добрия възможен начин за "Ливърпул", който поведе още в седмата минута. Джордан Хендерсън получи в наказателното поле и стреля, а след спасяване на вратаря на гостите топката попадна в Дивок Ориги, който вкара отблизо.

"Барселона" отговори с много активна игра и бе близо до изравняване. В 14-ата минута Лионел Меси получи пред вратата и стреля, но Алисон спаси.

В 54-ата минута “Ливърпул" увеличи преднината си. След подаване отдясно Жоржиньо Вайналдум засече топката за 2:0. Само минута по-късно Джердан Шакири центрира отляво и отново Вайналдум вкара - този път с глава.

Необходимият четвърти гол за домакините дойде в 71-ата минута. Трент Алекзандър-Арнолд изпълни хитро ъглов удар, докато футболистите на "Барселона" бяха се нареждаха в наказателното поле и бяха оставили Ориги сам на пет-шест метра от вратата. Той засече топката за 4:0.