"Лудогорец" се прости с мечтата си да играе в групите на Шампионска лига

Тимът от Разград падна от швейцарския първенец "Базел" с 2:4 на националния стадион "Васил Левски"

18 коментара

"Лудогорец" се прости с мечтата си да играе в групите на Шампионската лига през този сезон след като изпусна швейцарския първенец "Базел" в София. Отборът от Разград загуби първата среща с 2:4, играна в сряда вечерта на националния стадион "Васил Левски" пред около 16 000 зрители.

За тима на братя Домусчиеви се разписаха Марселиньо и Иван Стоянов. За гостите Салах вкара две попадения, а Сио и Шерсе се разписаха по веднъж.

В Шампионската лига се влиза с много късмет или много пари, коментира след срещата собственикът на отбора Кирил Домусчиев. "В един период от мача играхме добре, но срещнахме един много рутиниран отбор. Трябва да сме реалисти. Даже това си говорихме с брат ми, че трябва да се радваме, че стигнахме до тук“, каза Домусчиев.

Обрат в последните 30 минути на двубоя

Швейцарският отбор изненада "Лудогорец" още в началото на срещата, след като в 12-ата минута откри резултата с гол на Мохамед Салах след отличен извеждащ пас на Фрай.

Тимът от Разград показа дух за победа и в 20-ата атакува противниковата врата, но ударът мина над вратата. В 23-ата минута обаче Марселиньо изравни резултата, след като елегантно прехвърли вратаря на гостите Зомер. Асистенциятаза завършващия удар беше на Роман Безяк.

В 37-ата минута при добра атака за българите Иван Стоянов стреля, но топката отиде в тялото на вратаря Зомер. В последната минута на първата част Владислав Стоянов спаси с коварен удар на Диас.  В даденото от съдията продължение Иван Стоянов намери в наказателното поле Дани Абало, който остана сам срещу Зомер, но прати топката над вратата.

Така двата отбора се оттеглиха на почивката при равен резултат 1:1.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, който се увенча с гол на Иван Стоянов в 50-тата минута.

Илюзията, че "Лудогорец" може да излезе като победител в срещата обаче беше бързо попарена след втория точен удар на Салах във вратата на Владислав Стоянов. Последва натиск на гостите, като в 64-тата минута Джовани Сио се разписа за 3:2.

В 70-ата минута Марселиньо имаше мал шанс да изравни резултата, като топката мина встрани от противниковата вратата. Две минути по-късно Барт с фалцов удар изпрати кълбото встрани от вратата на "Базел".

В 79-ата минута Салах отново опита да отбележи, но Стоянов не остави шансове на футболиста от "Базел". В 83-ата минута Кайсара фаулира Салах в наказателното поле и беше изгонен, а от бялата точка Шер се разписа за крайното 4:2.

Реваншът е след седмица в Швейцрия, а шансовете на "Лудогорец" да влезе в групите на Шампионската лига изглеждат нулеви.

Треньорът: Доволен съм, но има още да учим

Въпреки загубата старши треньорът на "Лудогорец" Стойчо Стоев заяви, че е доволен от отбора.

"Видяхме, че все още има какво да се учим. Липсва ни този опит, тази рутина, това самочувствие, което има Базел", заяви Стоев.

"Организиран отбор, който умее да сменя темпото на играта. Неслучайно играе в Шампионската лига от толкова години. Но в интерес на истината аз съм доволен от моя отбор", допълни Стоев.

Домусчиев: Отиваме на реванша за победа

"Когато влязох в съблекалнята, казах на момчетата, че сега ни предстои мач с "Базел" там и ние не бива да се излагаме и също трябва да се стремим към победата", каза след срещата собственикът на отбора Кирил Домусчиев.

"Футбористите се раздадоха и беше неприятно за мене да ги гледам сринати в съблекалнята. В Базел те трябва да играят за своята собствена чест и за тази на клуба", допълни Домусчиев. Той призна, че не могат да се сравняват с швейцарския тим, който игра миналата година на полуфиналите на Лига  Европа с "Челси", а преди това победи "Манчестър Юнайтед".

Домусчиев изрази съжаление, че не е направил по-рано треньорската смяна, защото сега на Стойчо Стоев му предстояла много работа.