Първият медал за България дойде от борбата

15 коментара

Борецът Явор Янакиев успя в сряда да спечели първия медал за България на летните олимпийски игри в Пекин. В категория до 74 кг той победи с 2:1 части белоруския състезател Алех Михайлович. Българинът загуби първия тур, но се върна в играта във втората част и отбеляза точки след като неговият съперник получи предупреждение в позиция партер.

В края на третата част Янакиев успя да направи захват и пренесе Михайлович, което му донесе 2 точки, а и с това победата..

В сряда българката Румяна Нейкова се класира на финала в гребането на скиф за жени. Тя остана втора след белоруската гребкиня Екатерина Карстен. С трето време за финала се класира Юлия Михалска (Полша) 7:38.04. Финалът е в събота.

Четвъртият ден на олимпиадата донесе и три разочарования. Боксьорът Кубрат Пулев отпадна от турнира за титлата в категория над 91 кг. Той загуби от колумбиеца Оскар Ривас с 11:5 точки. Двукратната олимпийска шампионка по спортна стрелба Мария Гроздева остана пета на в дисциплината 25 метра с пистолет и 11-та на 10 метра с пневматичен пистолет. Братята Иво и Мартин Янакиеви от своя страна не успяха да се класират за финалите на двойка скул. Те останаха на четвърто място в своята серия на повече от 4 секунди разлика от лодката на Великобритания.