Преобразени българите разбиха Полша с 3:0

19 коментара

Преобразен българският национален отбор по волейбол разби европейските шампиони от Полша с 3:0 (25:22, 25:18 и 25:17) гейма в първия си двубой от втората фаза на световното първенство в Италия.

С блестящата си игра българите заличиха тягостните впечатления от двете си загуби в първата фаза и си осигуриха продължаване в първенството независимо от резултата в утрешния им мач срещу световния шампион Бразилия.

Отборът ни бе безупречен във всички елементи на играта – атака, нападение, сервиз, блок, защита.

Най-резултатен от българите бе Владимир Николов, но с изключителните си изпълнения в атака ще се запомни и Казийски. На изключително ниво обаче се представиха и останалите – Андрей Жеков, Тодор Алексиев, Теодор Салпаров, Николай Николов, Виктор Йосифов.

В четвъртък Бразилия победи с 3:0 Полша, с което вторите на предишния световен шампионат отпадат след две загуби.

В събота от 22 часа България излиза срещу Бразилия.