Шампионът Челси победен в Донецк

Барселона и Манчестър Юнайтед с измъчени победи като домакини

Европейският клубен шампион Челси бе убедително надигран при гостуването си в Донецк на украинския Шахтьор в третия кръг мачове от груповата фаза на Шампионската лига. Головете за победителите отбелязаха Алекс Тейшейра още в третата минута и Фернандиньо в 52-та. Миналогодишните носители на купата успяха да намалят в самия край на мача чрез Оскар.

Това бе 15-та поредна победа като домакин във всички турнири за Шахтьор. Отборът на Мирча Луческу има големи шансове да се класира за следващата фаза на турнира. След три мача той води със 7 точки, пред Челси – 4 и италианския Ювентус с 3.

Във вторник вечер италианците направиха третото си поредно реми в групата – този път 1:1 като гост на датския Ньордселанд.

Два от фаворитите в турнира - Барселона и Манчестър юнайтед – спечелиха в този кръг нови победи, но това стана доста мъчително. И двата отбори изоставаха в резултата на собствените си терени и успяха да направят труден обрат едва в последните минути.

Каталунците надделяха с 2:1 срещу шолнадския Селтик с победен гол на Жорди Алба в 94-ата минута. Селтик поведе в 18-та минута – централният им нападател Йоргос Самарас опита да играе с глава, но след това топката се удари в Хавиер Масчерано и влезе във вратата. Барселона изравни чрез Андрес Иниеста в самия край на първото полувреме.

Каталунците водят в група G с 9 точки пред Селтик с 4. Трети е московският Спаркак с 3 точки от снощната му домакинска победа срещу Бенфика. Португалците са последни само с 1 точка.

Манчестър Юнайтед пък стигна от 0:2 до 3:2 срещу португалския Брага на "Олд Трафорд. Още до 20-та минута на мача англичаните изоставаха след два красиви гола на Алан. До края на полувремето домакините успяха да намалят разликата с гол на Ернандес с глава след центриране на Шинджи Кагава.

След почивката за13 минути Юнайтед успя да обърне резултата с голове на Джони Еванс в 62-та минута след разбъркване в наказателното поле и втори гол на Ернандес с глава.

В другия мач в група "Н" в Истанбул "Галатасарай" стигна трудно до 1:1 срещу Клуж, въпреки че румънците играха 62 минути с човек по-малко.

Юнайтед води с девет точки, пред Клуж с четири, Брага с три, и Галатасарай с една точка.

Резултати от останалите мачове:

Група "F": БАТЕ (Борисов) – Валенсия 0:3 и Лил – Байерн 0:1. В класирането Валенсия, БАТЕ и Байерн имат по 6 точки, а французите са без точка.