Шеметен старт на Германия: 4:0 срещу Австралия

Отборът на Германия стартира шеметно участието си на Световно първенство по футбол с 4:0 срещу Австралия на стадион "Моузес Мабида" в Дърбан.

Основно подмладеният германски отбор демонстрира най-впечатляващата досега игра на първенството с великолепни комбинации, красота и въображение на висока скорост и показа, че Германия отново ще е сред основните фаворити за световната титла.

Головете отбелязаха Лукас Подолски в 8-та, Мирослав Клозе в 26-та, Томас Мюлер в 68-та и Какау в 70-та минута.

В 56-ата минута звездата на Австралия, играчът на британсткия Евертън Тим Кейхил получи червен картон, но и в пълен състав австралийците едва удържаха напора на съперниците си.

В същага гпупа "D" Сърбия започна безславно първото си участие на световни футболни финали откакто е независима държава. Отборът, воден от треньора Радомир Антич, загуби от Гана с 0:1 на стадион "Лофтус Версфелд" в Претория.

Развръзката на мача дойде чак в 84-тата минута, когато Здравко Кузманович игра с ръка в наказателното поле и Асамоа Гиан вкара отсъдената дузпа.

За загубата допринесе и отстраняването на сръбския централен защитник Александър Лукович в 74-та минута, който за двайсет минути получи два жълти картона.

Разликата можеше да стане и по-голяма. След дузпата Гиан на два пъти удари гредата на сръбската врата.

Сърбите също имаха своите възможности, но като цяло отборът разочарова.

По-рано в първия мач за деня с бавна и общо взето скучна игра Словения победи Алжир с 1:0.

На стадион "Питър Мокаба” в Полокване двата отбора можеше спокойно да завършат нарадно, ако не беше грубата грешка на вратаря на Алжир Чаучи, който изпусна топката след шут на капитана на словенците Роберт Корен в 80-та минута.

Словенците бяха улеснени от факта, че влезлият като смяна нападател на Алжир Абделкадер Гезал само за 12 минути си заработи два жълти и червен картон.

Все пак словенците бяха по-добрия, организиран отбор с повече идеи и опасни положения пред вратата на противника. За Словения игра бившият играч на ловешкия Литекс Миливое Новакович, който сега се състезава за германския Кьолн.

Така Словения излезе начело на класирането в Група „С” с 3 точки, след снощното равенство между Англия и САЩ.