Стилиян Петров вкара за Астън Вила, а Бербатов записа мач 100 за Юнайтед във Висшата лига

Арсенал победи Челси в лондонското дерби с 5:3

Стилиян Петров вкара за Астън Вила, а Бербатов записа мач 100 за Юнайтед  във Висшата лига

Капитанът на Астън Вила Стилиян Петров изигра много силен мач при равенството 2:2 със Съндърланд, като отбеляза  гол и асистира за второ попадение на отбора си.

Петров откри резултата в 20-та минута със страхотен изстрел от границата на наказателното поле.

Димитър Бербатов пък записа мач номер 100 за Манчестър Юнайтед във Висшата лига срещу Евертън. Той влезе като резерва в 66-та минута, но не се отличи с нищо запомнящо се.

Манчестър Юнайтед постигна изключително важна победа с 1:0 с гол на Хавиер Ернандес в 19-та минута.

Българският национал Мартин Петров и неговият Болтън загубиха гостуването си на новака в Премиър лийг Суонзи с 1:3 на "Либърти Стейдиъм". Петров започна като титуляр, но бе заменен в 52-та минута от Пол Робинсън.

В най-интересния съботен мач Арсенал победи Челси  като гост с 5:3. Робин ван Перси вкара хеттрик за “артилеристите“.

Лидерът в класирането на Висшата лига Манчестър Сити запази преднината си от пет точки пред градския съперник  Манчестър Юнайтед, след като победи с 3:1 Уулвърхамптън.