Варненската икономическа групировка ТИМ ще помогне финансово на изпадналия в тежка криза футболен клуб Левски. В понеделник от ръководството на "сините" обявиха, че отборът има нов спонсор - авиокомпания "България Ер". Тя е собственост на Химимпорт, който е част от ТИМ. Самата групировка е собственик на варненския Черно море.

"България Ер" се превръща в един от основните рекламодатели на клуба. Контрактът е за една година с опция за автоматично подновяване след изтичането на този срок.

"Радваме се, че подписахме този договор." България Ер" и досега беше основен партньор в една част от нашата дейност. Вярвам, че и двете страни са доволни от условията на контракта", каза пред БТА изпълнителният директор на Левски Константин Баждеков.

Според спортните сайтове шефовете на ТИМ в най-скоро време ще сложат ръка на "синия" отбор, а само преди няколко дни Тодор Батков съобщи, че е готов да продаде акциите си.

Договорът с авиокомпанията се парафира ден след като Левски претърпя четвърта поредна загуба, а бургаският Черноморец успя да измъкне победата с един гол. Това задълбочи кризата в щаба на "сините" само няколко дни преди домакинството на италианския Лацио в груповата фаза на Лига Европа.

Левски не можа да отбележи гол на Черноморец в домакинството си, играно на неутрален терен в Ловеч заради наказание, въпреки че бе по-активният отбор. Единственият гол за футболистите на треньора Красимир Балъков реализира Траян Дянков в 52-ата минута с глава.

Това е трето поредно поражение за тима в първенството след загубите от Локомотив София и ЦСКА и четвърто, като се има предвид и загубата от Виляреал. В последните три срещи футболистите на Ратко Достанич дори не са отбелязали гол.

"Не е проблем да подам оставка. Ако аз съм проблемът на Левски, веднага си тръгвам. Поемам отговорността и заставам зад футболистите. В този мач те се стараха, но не успяха да реализират създадените голови възможности. Трябва колкото се може по-бързо да ги вдигнем на крака", заяви треньорът Достанич след четвъртата загуба.

Агитката на Левски за пореден път скандира срещу собственика на клуба Тодор Батков.

Левски е на девето място във временното класиране на А група, като изостава от лидерите ЦСКА и Черноморец с 10 точки. "Сините" обаче имат мач по-малко.