Уругвай отстрани Италия с 1:0 и с помощ от съдията

Англия последна само с точка след 0:0 срещу неочаквания победител в групата Коста Рика

В директен сблъсък за второто място в група „D” отборът на Уругвай победи Италия с 1:0. Заслуга за тази победа обаче има и съдията...., който остави италианците с човек по-малко след пресилен червен картон и по-късно спести същото наказание на уругвайците.

Преди мача двата отбора имаха по три точки, но за Италия, която имаше по-добра голова разлика, беше достатъчно и равенство, за да се класира на осминафиналите.

Голяма част от мача премина в скучна и предпазлива игра на двата отбора, с много малко интересни положения пред двете врати.

Мачът продължи в този стил до 59-тата минута, когато в борба за топката Клаудио Маркизио посегна към коляното Егидио Аревало Риос и главният съдия от Мексико Марко Родригес му показа твърде спорен директен червен картон. Численото превъзходство се оказа сериозно предимство за уругвайците в изключителната жега на стадиона в Натал.

20 минути по-късно съдията спести очевиден червен картон на уругвайците, когато Луис Суарес по брутален начин ухапа по рамото централния защитник на Италия Джорджо Киелини, след което падна и започна да се превива, сякаш е бил ударен.

Няколко минути по-късно след корнер капитанът и централен защитник на Уругвай Диего Годин с глава и с гръб към вратата успя да вкара победния гол във вратата на Буфон.

Италианцисе хвърлиха с всички сили в атака в последните минути, но не успяха да стигнат до изравняване.

В другия мач смятаните преди шампионата за обречени в „групата на смъртта” костариканци, които вече имаха две победи, направиха нулево равенство със загубилия след две загуби шансове за класиране отбор на Англия.

Селекционерът на Англия Рой Ходжсън пусна в игра повечето от резервите си, които не успяха да направят нищо впечатляващо в един общо взето не особено интересен мач.

Коста Рика е първа в група „D” със 7 точки, следвана от Уругвай с 6, Италия с 3 и Англия с 1 точка.