"Байерн" отстрани "Реал" и е на финал в Шампионската лига

6 коментара

Германският "Байерн" отстрани "Реал" (Мадрид) след дузпи и се класира за финала в Шампионската лига по футбол, който ще се играе на неговия стадиот "Алианц арена" в Мюнхен на 19 май.

Мадридчани пък, които вече практически си осигуриха титлата в своята страна, последваха съдбата на главния си местен съперник "Барселона", който също на свой терен отпадна в другия полуфинал на турнира ден по-рано. Двата испански клуба бяха смятани за фаворити за титлата тази година, но на финала в края на краищата ще се изправят "Байерн" и "Челси. Баварците са втори в Бундеслигата, а лондончани са дори извън първата четворка в своето първенство.

"Реал" започна в бързо темпо мача и още в петата минута поведе с гол на Роналдо от дузпа. Тя бе отсъдена, след като удар на Анхел ди Мария срещна ръката на падналия защитник Давид Алаба.

След поредица добри положения и за двата отбора "Реал" стигна до втори гол още в 14-та минута, също дело на Роналдо.

"Байерн" обаче успя да се мобилизира въпреки лошото начало на мача и в 27-та минута след комбинация между Тони Кроос и Марио Гомес се стигна до дузпа, вкарана от Ариен Робен.

През второто полувреме продължиха да се редуват атаки и от двете страни, но като цяло "Байерн" успяваше да контролира играта, да задържа по-дълго топката и да създаде повече голови положения.

До гол обаче не се стигна и след двете продължения от по 15 минути.

Дузпите започнаха кошмарно за домакините, след като последователно идентични удари на Роналдо и Кака бяха спасени от вратаря Нойер. В това време за "Байерн" точни бяха Алаба и Гомес.

Последваха обаче две спасявания на Касияс при изпълненията на Кроос и Лам, а между тях Шаби Алонсо намали.

При четвъртата дузпа за "Реал" обаче Рамос би високо над вратата. След това Бастиан Швайнщайгер реши мача с точен удар – 3:1 за "Байерн" при дузпите.