Тежка катастрофа между скутер и лек автомобил BMW отне живота на момиче на 16 години и момче на 17 години в четвъртък вечер. Инцидентът се случил между Мездра и село Боденец.
Шофьорът на лекия автомобил изгубил контрол, навлязъл е в насрещното движение и е връхлетял върху мотопеда, с който са се движили двамата тийнейджъри. Сблъсъкът е бил толкова силен, че момичето, което се е возило отзад, изхвърчало на съседно дърво, на 4 метра височина. И двамата младежи са загинали на място. Шофьорът на колата е на 21 години и има книжка от 5 месеца.
Шофьорът е тестван и няма в кръвта си алкохол и наркотици, твърдят пред БТА от Областната дирекция на МВР във Враца.
Причината за катастрофата се изясняват. По непотвърдена информация става въпрос за несъобразена скорост.
"Бих казал, че е жестоко. Втори ден подред две деца отново умират, защото българският шофьор няма съвест и няма виждане над пътната безопасност. Мощен автомобил е даден на 21- годишен водач. На лица с такъв малък шофьорски стаж не трябва да се позволява да се качват на такива автомобили. Скоростта е била висока предвид следата, която е оставена от лекия автомобил. Ако се беше движил с 40 или да речем с 50 км. в час, той можеше да възприеме, можеше да намали и нямаше да се стигне до този трагичен инцидент", посочва пред БНТ Симеон Искренов - експерт Пътна безопасност в "Европейски център за транспортни политики".
Катастрофата край Мездра става часове след като трима души, сред които две деца на девет години, загинаха при пътен инцидент на автомагистрала "Тракия" в четвъртък.
През изминалото денонощие в страната са станали общо 24 тежки катастрофи, при които са загинали шестима души, а 25 са ранени. От началото на месеца в страната е имало 566 пътнотранспортни произшествия, при които са загинали 40 души, а 714 са ранени. От началото на годината катастрофите са 2899 с 210 загинали и 3595 ранени.
Ключови думи
Свободата има цена
Благодарим, че не ни оставяте да я плащаме сами.
Станете месечен дарител на Mediapool, защото ако журналистиката днес премълчи истината, утре няма да има кой да я каже.
13 коментара
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.
Махни името и лицето на тази достойна жена от гнусното си герберуско акаунтче - никой не заблуждаваш.
ами нали от желанието за силна ръка избраха един генерал! Само че той се оказа руски, а не български генерал, който повече се интересува от русския патриарх от КГБ, отколкото от войната по пътищата.Нали щеше да я спира? Какво свърши досега? Нищо освен да ходи в чужбина с крадени речи.
Българските родители произвеждат келеши!
В средата, в която растат децата е модно да си келеш! Ако не си келеш като всички, те убиват с психическо и физическо унижение!
Българските учители отдавна са абдикирали. Търси им се отговорност, само ако си позволят да са строги с децата и да ги възпитават добре, и те логично не го правят, защото тогава родителите келеши налитат на бой!
Изводът - да отглеждаш деца в България е риск за твоите собствени старини, риск за българското общество. А то това общество …
самО позволява и насърчава келещината. Същото то приема малките келеши да убиват и да се убиват вече по много начини. Да трошат и разрушават. Училището е безсилно. У семейството няма ценности, за да е полезно. Полицията е срастната с келешите - и малките, и изкласилите до тъпи батки идиоти. Момичетата и младите жени се подмокрят само от келеши, това търсят, това получават, друго за тях е по-вехто от баба им.
Започвам да си мечтая за твърда ръка в България, която да въведе ред ала Пиночет. На първо време учениците трябва да ги е страх от полицията, след като се е справила с отрасналите бандити и идиоти. Правосъдие бързо и качествено. Възможно е скоростно да се строят затвори. И строгост до дупка. И към който краде от пътища, от медицина, от търговия. И към който подкупва и се подкупва. И към който не си държи децата изкъсо. Дивак е българинът, който не съзнава, че диващината му го погубва не само един по един, но и като народ. Ама за какво му е народ на българина, той сам си е достатъчен...
Престанете с това заключение дали шофьора има алкохол и наркотици в кръвта! Измислете проба, която да измерва количеството на сивото вещество на българина! Фалшиви свидетелства за управление, самонадеяни пиклювци селяндури с БЕ-ЕМ-ВЕТА, изпреварване на най-рисковите места, пълна идиотщина! Всичко се прави за дискредитация на демокрацията! Затова се появиха радевци, костадиновци и подобни недоправеняци!
ПОЗОР ЗА МЕДИАПУЛ че мълчи за предстоящото закриване на Комисията по досиетата по "бюджетни" причини! Всички на митинг утре, в България няма опозиция, нужни са нови субекти!
Всеки път го казвам, и ще продължавам да го повтарям, докато не ме спипа някой шофер - продължавайте да галите тая сган на 4 колела (да се подразбира само нарушителите, особено тия с по над 20 всеразлични нарушения!) със символични глоби и "пляскане по ръката", и после се чудете що се мислят за безсмъртни. Какви точки, какви чисти досиета, млади шофьори и какви пет лева - при такъв тип престъпление - отнемане на шофьорските права доживот, двуцифрено число присъда в затвора без право на помилване, и кръвнина в поне шест цифрен размер. Справедливите закони са за държави с отговорно, уважаващо себе си и околните население. В Дивия запад, където сме ние - законите на Дивия запад.
КОГА ТОВА ЩЕ СТАНЕ И У НАС? Сърбия прилага строги ограничения за млади и начинаещи шофьори (известни като водачи с "пробна книжка"). Законодателството изисква поставянето на знак „P“ отпред и отзад на автомобила. Основните забрани включват нулева толерантност към алкохола (0.0 промила), пълна забрана за шофиране между 23:00 и 05:00 ч., и забрана за напускане на страната. Забранено е управлението на автомобили с мощност над 80 kW (прибл. 109 к.с.), освен ако водачът не е придружен от член на семейството …
с поне 5-годишен стаж. Младите шофьори могат да развиват до 90% от максимално разрешената скорост за съответния път (напр. до 110 km/h по магистрала). Категорична забрана за употреба на мобилен телефон (дори с хендсфри устройство) по време на шофиране. Пробната книжка важи минимум 2 години
Гумите били 15 годишни. Но имат грайфер, нЕма проблем.
И това успокоява ли те?