Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Ивет Лалова не влезе във финала на 200 м, но направи лично постижение

10 коментара

Ивет Лалова не успя да влезе във финала на 200 метра, но за разлика от полуфиналите на 100 метра даде всичко от себе си и постигна личен резултат за сезона като слезе под 23 секунди.

Лалова финишира шеста в първата полуфинална серия с време 22.98 секунди. Серията беше спечелена от олимпийската шампионка Вероника Кембъл-Браун с 22.32 секунди. Това е най-добро постижение на спринтьорката от Ямайка за сезона, с което даде заявка за защита на титлата си от Пекин.

Най-сериозната ѝ конкурентка се очертава да бъде олимпийската вицешампионка Алисън Феликс от САЩ, която спечели с лекота втората полуфинална серия с 22.31 секунди.

Намиращата се в отлична форма Саня Ричардс-Рос от САЩ спечели третия полуфинал с 22.30 секундии влезе с най-добро време за финала. Така след олимпийското злато на 400 метра Саня Ричардс даде заявка за втори златен медал от Лондон.

На финала в сряда вечерта ще бяга и двукратната олимпийска шампионка на 100 метра Шели-Ан Фрейзър от Ямайка. Тя остана втора след Саня Ричардс в третия полуфинал с време 22.34 секунди.
 
Кармелита Джетър от САЩ също направи силно бягане и завърши втора с 22.39 секунди  във втория полуфинал осигурявайки си място по право за финала.

Втората от световното първенство в зала тази година Муриеле Ахуре от Кот Д'Ивоар също се класира за финала с 22.49 секунди.

До финала се добра е Симой Хакет от Тринидад и Тобага с 22.55 секунди. Тя се класира с най-доборото време от трите полуфинални бягания.

Последната, която влезе за финалното бягане е французойката Мириам Суарес 22.56 секунди.

В сряда вечерта предстои да видим дали американките ще успеят да вземат реванш на спринтьорките от Ямайка на 200 метра в Лондон. САЩ ще има три финалистки срещу две на Ямайка. Лекотата, с която бягаха Саня Ричардс и Алисън Феликс показва, че ще бъде много трудно на Вероника Кембъл-Браян да защити олимпийската си титла.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

10 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #10

    Номер 9 е прав. Това, че в момента има атлети като Лалова, не означава, че за в бъдеще автоматично ще има такива. Прав беше още навремето Христо Стоичков, когато каза че преходът прекъсна връзката между поколенията български спортисти! Защото ако гледаме футбола, например, какво стана? Имахме цяла плеяда велики играчи, които заслужено се класираха 4-ти в света 1994 година, но те не нямаше на кого да предадат опита си, защото идващите след тях бяха много по-слаби.

  2. Анонимен
    #9

    Спортът е политика и огледален образ на моментното финансово, интелктуално и културно състояние на нацията. Развяването на националния флаг на страната е висша форма на уважение към хората, които със своите данъци са допринесли за успехите в спорта. Напишете в Гугъла - класиране на олимпиадите по нации в предишните олимпиади и ще видите за какво става дума. Тоталното чалгизиране, опростяване и деморализацията на нацията е факт. Спортът е култура на съпричастие, себеуважение, лишения и мнооого труд!!

  3. Анонимен
    #8

    Предлагам на олимпийските игри да се похвалим с Боко Тиквата - отгледан с дружните усилия на всички милиционери в България.

  4. Анонимен
    #7

    това което им липсваше на много от нащите олимпийци беше дух - толкова са се чалгизирали и комерсиализирали, че не могат да се фокусират върху спечелването на състазание или двубой. Някак без воля - като, че ли силите им отидоха в това заедно с треньори да договарят колко ще се напънат и срещу колко пари.

  5. Анонимен
    #6

    .. исках да кажа "под 23 секунди"

  6. Анонимен
    #5

    Ивет за пореден път доказа, че е класна атлетка. След инцидента, в който преди години й счупиха бедрото тя бяга с пирон в крака. Лекарите й бяха казали, ч няма да може да ходи, камо ли да бяга. И сгрешиха. Ивет бяга в полуфинала на Олимпийските игри и завърши с време под 23 минути!

  7. Анонимен
    #4

    Напълно съгласен с 3 ББ може да срази конкуренцията на олимпийски игри в дисциплина като тенис но с футболна топка и многобой - рязане лентички на обекти с междинни появявания в медиите. Хвала на такъви хора - мощно Урааа!!

  8. Анонимен
    #3

    Казвам ви - единствената ни надежда е Боко Тиквата!

  9. Анонимен
    #2

    Можеше да си прави лични резултати и тук, у нас. Там се брои класирането и медалите. Ама като гледам цялата ни група, начело със Стефка Костадинова е една пътуваща туристическа трупа, тръгнали на шопинг в Лондон. Така че медали няма да има...

  10. Анонимен
    #1

    То и аз имам личен резyлтат ама май това не се гледа в класирането...

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.