Отпаднаха и световните шампиони от Италия

23 коментара

Световният шампион Италия отпадна още в груповата фаза на Световното първенство в Република Южна Африка, след като в драматичен мач загуби от Словакия с 2:3. Така след отпадането и на Франция извън борбата вече са и двамата финалисти от предишния шампионат в Германия преди четири години.

В последния си мач в група "F" италианците демонстрираха скучен футбол без идеи и въображение и, за разлика от друг път, много слаба защита. Те бяха категорично надиграни от дебютанта на световни финали, отбора на Словакия.

На стадион "Елис Парк" в Йоханесбург словаците поведоха с 2:0 с два гола на Роберт Витек в 25-та и 74-та минута, като това не бяха единствените им удобни за гол положения.

Десетина минути преди края на редовното време при първата си по-добра комбинация в нападение италианците върнаха един гол чрез Ди Натале, след което се впуснаха в атаки за изравняване, което би ги пратило на осминафиналите.

Малко след това обаче Копунек, останал сам пред вратата след подаване от странично хвърляне, вкара трети гол за Словакия.

В продължението Куалярела намали за 2:3 с красив далечен удар, но за повече италианците нямаха време и сили. Така те не само отпаднаха от първенството, но и останаха на последното място в своята група.

Победител в нея с 5 точки е Парагвай, направил по същото време 0:0 с Нова Зеландия на стадион "Питър Мокава" в Полокване. Втора е Словакия с 4 точки, а трети – новозеландците с три равни мача.

На осминафиналите Парагвай ще срещне втория отбор от група "Е” Япония. Японците надиграха с 3:1 Дания в пряк двубой за второто място в групата.

На стадион "Роял Бафокенг” в Рустенбург те поведоха още първото полувреме с 2:0 с два идентични гола от преки свободни удари на Кейсуке Хонда в 17-та минута и в 30-та на Ясухито Ендо.

След поредица пропуски датчаните намалиха в 83-та минута. Капитанът Йон Дал Томасон изпълни дузпа, тя бе спасена от вратаря, но нападателят вкара при добавката.

Скоро след това обаче японците се възползваха от разредената защита на противниците си и вкараха за крайното 3:1. Япония приключи с 6 точки.

Първа в групата с пълен актив от три победи и 9 точки стана Холандия след победа в последния мач с 2:1 срещу Камерун с голове на Робин ван Перси и Клаас Ян Хунтелаар. За Камерун от дузпа отбеляза Самуел Ето’о.