Словакия сложи крак на Русия към осминафиналите, побеждавайки с 2:1

"Сборная" ще се нуждае от победа срещу Уелс, за да запази шансове

5 коментара

Словакия постави под сериозен въпрос класирането на Русия за осминафиналите на Евро 2016, побеждавайки я с 2:1 в първия мач от втория кръг в група "B".

Две страхотни попадения на Владимир Вайс и Марек Хамшик в края на първото полувреме се оказаха достатъчни за словаците да завоюват първите си три точки, след като в събота отстъпиха на Уелс със същия резултат.

Руснаците тръгнаха на щурм в последните минути на мача и успяха да върнат един гол чрез резервата Денис Глушаков, но така и не стигнаха до изравнително попадение, въпреки няколкото си положения пред вратата на Козачик.

Мачът започна равностойно като Словакия бе отборът, който първи нанесе изстрели към противниковата врата. Марек Хамшик стреля над вратата, а Ян Дюрица също не уцели вратата.

Постепенно Русия заигра по-добре и в 23-ата минута създаде първа опасност пред словашката врата. Дзюба засече с глава, топката бе лека, но тупна коварно, а Козачик реагира миг преди тя да срещне страничния стълб. 5 минути по-късно пък Смоллов стреля опасно по земята, а топката мина на сантиметри от вратата.

Словакия обаче нанесе своя удар в 32-ата минута след комбинация между Марек Хамшик и Владимир Вайс. Хамшик намери съотборника си с хубав пас в дълбочина, Вайс преодоля майсторски Смолников и Березуцкий, след което с перфектен изстрел изпрати топката във вратата на Акинфеев за 1:0.

В 45-ата минута самият Хамшик хвърли в ужас руските фенове с втори гол в мача. Звездата на Словакия реализира фамозен гол, получавайки топката встрани от наказателното поле след пас от корнер, след което изпрати топката в далечния ъгъл с феноменален изстрел, тя удари гредата, след което влезе в мрежата за 2:0.

Изненадващият негативен резултат накара треньорът на "Сборная" Леонид Слуцкий да направи двойна смяна в халфовата си линия, изваждайки Роман Нойщетер и Александър Головин. Въпреки това тимът на Ян Козак започна и второто полувреме по-силно. В 55-ата минута Дуда можеше да реализира трети гол, но този път Акинфеев спаси.

Руснаците постепенно успяха да вземат инициативата в последния половин час, но така и не стигаха до гол. Това най-накрая се случи в 80-ата минути, когато Денис Глушаков засече с глава подаване на Смолов и интригата се завърна. До края обаче словаците парираха всички опити на руснаците да изравнят, както го направиха в първия си мач срещу Англия, завършил 1:1.

Във временното класиране Русия има 1 точка, колкото има и Англия. "Трите лъва" обаче ще играят утре срещу Уелс, който пък е с актив от 3 точки, колкото сега има и Словакия. Така по всичко изглежда, че руснаците ще се нуждаят от задължителна победа в последния си мач от групите срещу Уелс.