Уелс размаза Русия с 3:0 и я изхвърли от Евро 2016

Англия и Словакия завъртяха нулево реми, оставайки на второ и трето място

26 коментара
Гарет Бейл

С много силна игра отборът на Уелс вкара "само" три безответни гола на Русия и изхвърли сочения за един от фаворитите в група “В“ от първенството. Превъзходството на британците беше толкова голямо, че те могат да съжаляват, че не вкараха поне още толкова.

Мачът започна с много силна преса на Русия и в първите 6-7 минути Уелс не можеше да изкара топката от своята половина. В следващите няколко минути обаче играта бе изравнена и пренесена в центъра на терена.

Така се стигна до 12-ата минута, когато халфът на Уелс Джо Алън направи почти гениален пас към Арън Рамзи, елиминирайки цялата защита на руснаците. Рамзи не сгреши – 1:0. Отговорът бе хаотичен натиск на Русия до 20-ата минута, когато при разбъркване Найл Тейлър се оказа сам срещу Акинфеев. Вратарят спаси първия удар, но топката пак попадна в краката на Тейлър, който този път вкара – 2:0 за Уелс.

В 27-ата минута дойде единственото чисто положение за Русия в мача. Артьом Дзюба бе изведен сам срещу Хенеси, но вратарят на Уелс спаси. Само три минути по-късно Уелс пропусна третия си гол - Сам Воукс пропусна сам срещу Акинфеев след брилянтен пробив на Гарет Бейл.

До края на полувремето Бейл и Рамзи пропуснаха по още едно положение.

Втората част започна така, както приключи първата – с много по-смислена игра на Уелс и много изтървани положения.

Руснаците изглеждат отчаяни още преди да е свършил мача. В 67-ата минута Рамзи изведе Гарет Бейл сам срещу Акнфеев, който увенча добрата си игра с гол - 3:0 за Уелс.

До края на мача не паднаха повече голове и Русия отпадна безславно от турнира след две загуби от Уелс (0:3) и Словакия (1:2), както и един равен срещу Англия (1:1), постигнат с изравнителен гол в добавеното време.

В другия мач от групата Англия и Словакия завършиха 0:0. Така Уелс печели първото място в група "В" и заедно с Англия продължават на осминафинаил. Почти сигурно се класира и Словакия, която остана трета с четири точки..