
Българският отбор по волейбол няма почти никакъв шанс да спечели медали във волейболния турнир на Олимпиадата в Лондон. Такова мнение изрази капитана на трикольориоте Владимир Николов в интервю пред изданието volley24.pl.
"Отборът ни е много по-слаб без тях (Матей Казийски и Андрей Жеков - бел. ред.). Две години направих всичко възможно, за да се класираме на Олимпиадата и изведнъж се видя, че ще отида като турист. Може би не като туристи, твърде грубо определение, но почти без никакъв шанс за медал. Всичко се срина и бях в трудна ситуация, но да напусна отбора в този момент щеше да е най-лесния начин да избягам от всички проблеми и тревоги, а аз никога не съм го правил в живота си", коментира Николов.
Заявява и, че ще се откаже от националния отбор след края на олимпийските игри, тъй като вече му е трудно да поддържа оптимална форма.
"На моята възраст става все по-трудно да съм титуляр. За известно време можех да помагам на Цветан Соколов да се развива. Той е играч с голям потенциал, но му липсва малко спокойствие, опит и да издържа на напрежение, но съм сигурен, че ще ме замести достойно в националния отбор на България", смята капитанът.
Николов определи като фаворити на турнира САЩ, Русия, Полша и Италия, като уточни, че "Бразилия не са напълно във форма и не са готови за такива мачове, а и много играчи са контузени и оперирани".

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент