Волейболистите останаха без медали след загуба от Италия с 1:3

Олимпийски шампион е Русия след 3:2 с Бразилия

72 коментара

Българският национален отбор по волейбол остана без медали от олимпийския волейболен турнир в Лондон, след като загубиха мача за третото място от Италия с 1:3.

Италианците показаха значително по-добра игра от мача между двата отбора в предварителната група, спечелен от българите с 3:0.

Обратно - българският отбор игра на значително по-ниско ниво, като решаващи за загубата бяха слабото посрещане и слабия сервис. Нито един от волейболистите ни освен това не успя да покаже пълните си възможности. Много грешки допусна и разпределителят Георги Братоев, което затрудни и изявата на нападателите на отбора.

За успеха на италианците пък решаващ се оказа силният им начален удар, с който те директно отбелязаха 11 точки, срещу само една на българите.

В първия гейм италианците поведоха още до първото техническо прекъсване и до края на гейма задържаха разлика от 4-6 точки, за да стигнат до 25:19.

След това обаче българите подобриха организацията в играта, сервиса и блокадата си и още от началото на втория гейм поведоха в резултата. При първото техническо прекъсване той бе 8:5 за нашите. После разликата стигна и 4 точки при 13:9.

Последва обаче отпускане и италианците взеха 4 точки подред до 13:13.

Българите водеха и при второто техническо прекъсване с 16:14, но допуснаха изравняване при 18:18.

Италианците за първи път поведоха в гейма при 22:21. Българските волейболисти обаче отново се мобилизираха и успяха да стигнат до успеха 25:23.

Българите започнаха силно третия гейм и след няколко поредни добри сервиса на Скримов поведоха с 4:0. После дойде поредното отпускане, италианците направиха 3 поредни точки, две от които от сервис и изравниха при 5:5 и поведоха за първи път в гейма при 7:6.

Последва размяна на точки, но българите все пак успяха да поведат при първото техническо прекъсване – 8:7. След това те отново имаха силни минути, за да стигнат до 12:8.

Играта на приливи и отливи обаче продължи и италианците изравниха при 14:14 и поведоха на второто техническо прекъсване - 16:15.

Оттук нататък те нямаха проблем и след като поведоха с 18:15 и 20:16 затвориха гейма при 25:22.

Четвъртият гейм започна с продължителна размяна на точки, при която италианците успяха да поведат с 4:2 и 5:3, но нашите изравниха. Техническото прекъсване дойде при 8:7 за Италия.

Италианците продължиха, главно благодарение на силния си сервис и слабото българско посрещане, да увеличават постепенно разликата – 9:7, 13:9 и 16:13 при второто техническо прекъсване.

Последваха силни минути за българите, които с три последователни точки стигнаха до равенство - 16:16, и поредни грешки, извели италианците отново напред с три точки - 20:17.

Оттук противниците ни нямаха никакви проблеми да спечелят гейма и мача с 3:1.

Така българският волейболен отбор остана четвърти и повтори резултата си от Олимпиадата в Мюнхен през 1972 година.

Олимпийски шампион стана отборът на Русия, който в изключително драматичен мач победи Бразилия с 3:2 (19:25, 20:25, 29:27, 25:22 и 15:10), след като падаше с 0:2 гейма и с 19:22 точки в третия.