След 3:0 срещу европейския шампион Сърбия

България е на полуфинал в олимпийската квалификация по волейбол

Сн. БГНЕС

Българският националният отбор по волейбол се класира за полуфиналите на квалификационния турнир за Олимпийските игри в Лондон, след като в сряда вечер победи убедително европейския шампион Сърбия с 3:0 (25:22, 25:16, 25:23).

Българите не оставиха нито за миг през целия мач съмнение в превъзходството си, въпреки отсъствието във втори пореден мач на титулярния разпределител Андрей Жеков заради контузия. Неговият заместник Георги Братоев отново се представи на много високо ниво в разиграванията в нападение, като отбеляза и 4 точки – по две от начален удар и от атака.

Най-резултатен бе капитанът Владимир Николов с 16 точки, следван от посрещача Тодор Алексиев и от центъра Теодор Тодоров с по 11 и Матей Казийски с 9 точки.

Много силен мач направи Тодоров, 10 от чиито точки бяха от блокада.

Играчите на Радостин Стойчев са начело в група А с шест точки. В първия си мач във вторник те победиха с 3:0 и Словения и няма как да бъдат изместени от първите две места в групата.

В петък в последния си мач те ще срещнат Испания. В сряда испанците надиграха Словения с 3:0 и в четвъртък им предстои мач със сърбите.

От другата група сигурен полуфиналист вече е отборът на Германия след втора победа, този път срещу Финландия с 3:1 гейма. В групата засега Италия има 2 точки, Финландия 1 и Словакия е без точка.