Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Дълговата криза в Европа проваля борбата с глобалното затопляне

6 коментара

Водещите световни икономики не се канят да продължават действието на Протокола от Киото, който ограничава изхвърлянето на парникови газове в атмосферата, съобщи в понеделник агенция "Блумбърг". По такъв начин борбата с глобалното затопляне, която се води в последните години на междудържавно равнище, може да бъде силно затруднена, продължава агенцията.

 

Една от основните причини за това е дълговата криза в Европа, която застрашава света с глобална рецесия. Държавите не искат да ограничават развитието на собствената си промишленост, която и така понася значителни загуби.

 

Преговорите за възможно продължаване на протокола текат в южноафриканския град Дърбан, където пристигнаха представителите на 194 държави. Срокът за действие на протокола изтича в края на 2012 г.

 

Япония, Канада и Русия вече се отказаха да подпишат новата версия на протокола. САЩ заявяват, че ще направят това при условие, че всички страни, включително и развиващите се, обявят ясни граници на обема на парниковите емисии. В момента няма граници за развиващите се страни с водещи промишлености като Китай, Индия и Бразилия.

 

Протоколът от Киото беше подписан през 1998-1999 г. от повечето страни в света. Самите Съединени щати поддържаха документа на отделни етапи от обсъждането му, но в крайна сметка не го ратифицираха.

 

През 2009 г. поредният кръг преговори за радикално ограничаване на изхвърлянето на вредни газове в атмосферата, която се проведе в Копенхаген, завърши с провал.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

6 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #6

    Тези, които си въобразяват ,че могат да мърлят и да си правят каквото им скимне без оглед за последиците върху околния свят са патологичен случай на егоизъм, заблуда и самоунищожение! Ако не се промени морогледът, че парите и материалното са спасението, светът няма да бъде спасен!!!

  2. В и К
    #5

    Не можем да се борим с нещо без да знаем как е произлязло. Празнословията основани на изсмукани от пръстите заключения, като тези на тема въглероден двуокис не вършат работа.

  3. Анонимен
    #4

    Борбата не с глобалното затопляне, което не е доказано, но с вредните емисии, което е доказано, се проваля от изоставането в областта на технологиите и в частност енергетиката. Не може да се пробутват негодни технологии като вятърна и слънчева енергия и да се очаква с тях да се решат глобалните енергийни проблеми. Има отчайващо объркване в науката, не се е чуло т.н. колайдер да дава нещо полезно или перспективно, а само глупотевини за вътрешна консумация.

  4. Анонимен
    #3

    Първа грижа ми е глобалното затопляне!

  5. Крум С.
    #2

    Всъщност, борбата с глобалното затопляне е един от механизмите за създаване на дълговата криза. Борбата с глобалното затопляне, което, ако го има, не се дължи на човешката дейност, е инструмент за бъркане в джобовете на данъкоплатците от изобретателни мошеници. Но тъй като джобовете на обикновените данъкоплатци не са бездънни, някой от бъркащите там в даден момент остава на сухо. Държавите, особено социалните, са едни от рецидивистите в бъркането в джобовете на данъкоплатците. Когато няма как да

  6. Анонимен
    #1

    по-лошото е че ускорява глобалното обедняване на евронаселението...

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.