Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Децата малтретирани много повече вкъщи, отколкото в училище

4 коментара

Само 7% от случаите на насилие над деца стават в училище, а 70% в семейството, съобщи в понеделник зам.-министърът на образованието и науката Мукаддес Налбант по време на европейска конференция за насилието в училище. Налбант каза още, че училището трябва да се ангажира с осмисляне на свободното време на учениците. Тя допълни, че просветното министерство планува допълнителни средства за финансиране на извънкласните дейности.

Вицепрезидентът на КНСБ Иван Кокалов се позова на изследване, според което 50% от учениците на възраст от 14 до 17 години в Стара Загора считат насилието за източник на материално благополучие, 22% го приемат като източник на самоуважение, 35% - че насилието е фактор за политическа власт, а 24% - за начин на лесен живот.

“Мнението на децата изразява по-скоро нагласите, които се формират в обществото”, уточни Кокалов. Според него това е ясен белег, че обществото боледува и са необходими конкретни мерки в правосъдната система в политическия модел.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

4 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. леля Пенка
    #5

    станаха най-рисковото време за децата. Родителите работят, а децата са на самотек. С кого се събират,какво правят, къде го правят - кой да ги контролира и организира така, че да осмислят свободното си време. Сега като споменеш за детски труд хукват 101 организации да закрилят детето, но нито една от тях не предлага алтернатива. Има труд който по никакъв начин не е опасен и вреден за децата. Но както се казва в една приказка "Каквото и да си говорим трябва да се знае, че става дума за пари". Уж някакви

  2. Макаренко
    #4

    наистина е основно в домашна среда или на улицата.На родителите,които нямат търпение да гледат децата си,всички са им криви,най-вече училището.Никой нормален учител няма да посегне на дете,което е наказано от съдбата с неадекватни родители.Последните едно не могат да разберат-НЕ Е СТРАШНО УЧИТЕЛСКОТО НАСИЛИЕ,А УЧИТЕЛСКОТО БЕЗРАЗЛИЧИЕ.При такъв да социален статус на българския учител,това е единственият за него начин да оцелее.

  3. АБВ
    #2

    съвсем е изкукуригала,щом дрънка простотии.Учителите са хора и също имат право на почивка.Защо не си направят сметка някои хора колко дни от отпуската остават на един учител през лятото.Има-няма 35-40,а не 3 месеца,както непрекъснато се внушава на малоумниците.Пък и децата в крайна сметка са на родителите си,а не са осиновени от българското училище.ТОВА СЕ ВИДЯ И ПО ВРЕМЕ НА УЧИТЕЛСКАТА СТАЧКА-РОДИТЕЛИТЕ НЕ ЖЕЛАЕХА ДА ГЛЕДАТ ДЕЦАТА СИ,ЗАЩОТО ИМ ПРЕЧАТ.

  4. Карина
    #1

    огромната отговорност за възпитанието на децата, те копират тяхното поведение и действие и тези на обществото и училището. Тази отговорност се прехвърля като топка, а децата продължават да ни копират. Държавата е длъжна да създаде общите добри условия родителите да изпълняват нормално това си задължение, което тя не прави.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.