Франция забуксува и срещу четвъртите в света

290 коментара
Франция отново започва да потъва в кошмари след като представителният тим на страната успя да достигне едва до равен 1:1 в мача с отбора на Република Корея в неделя вечерта. Единственият положителен знак за “петлите” бе, че за първи път от 4 мача насам успяха да отбележат гол в мач от световни финали. Последният път това им се случи на финала на първенството през 1998 година с 3:0 срещу Бразилия.

Срещата започна с териториален превес за Франция, които стигнаха до така бленуваното попадение още в 9-тата минута. То бе отбелязано от нападателят на “Арсенал” Тиери Анри, който получи топката след нещо средно между пас и удар на Силвен Вилтор. “Петлите”  стигнаха до почивката до още няколко възможности за гол, но така и не успяха да удвоят аванса си. За това вина имаше и мексиканският съдия Бенито Телез, който не призна гол за Франция в 30-тата минута, в която вратарят Ли изби топката зад голлинията след удар с глава на Виера.

През второто полувреме треньорът на Корея Дик Адвокаат пусна в игра героя за Корея от осминафиналния мач срещу Италия през 2002 година Ан. Това определено раздвижи играта в нападение за тима. Така се стигна и до 81-та минута на двубоя, в която играчът на “Манчестър” Юнайтед Жи Сунг Парк се оказа най-съобразителен в наказателното поле на “петлите”  и прехвърли с голяма доза шанс слабия и в тази среща френски вратар Фабиен Бартез. Въпреки неимоверните усилия Франция не успяха да върнат гола.

След този мач Южна Корея е водач в групата с 4 точки от 2 мача след две равенства Франция има 2 точки. В понеделник Швейцария ще играе с Того, а в последния кръг на груповата фаза в група “G” Корея ще срещне Швейцария, а Франция - Того.