Григор Димитров премина първия кръг на турнира в Рим

Григор Димитров победи поляка Йежи Янович с 2:0 сета (6:3, 7:6 (4)) и се класира за втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Рим. Победата се реши от само един пробив на Димитров в първия сет и по-устойчива игра от негова страна в тайбрека на втория.

Срещата започна равностойно, а двамата тенисисти нямаха особени проблеми при подаванията си. При 3:2 за Григор Димитров Йежи Янович се пропука. Полякът сгреши първите три подавания в гейма си и българинът достигна до три чисти брейкпойнта. Янович успя да върне два от тях, но направи двойна грешка и Григор Димитров поведе с 4:2 гейма. Той затвърди лесно предимството си за 5:2 и макар съперникът му да върна един гейм, сетът бе затворен.

Във втората част играта продължи да бъде равностойна, но българинът не даде никаква възможност за пробив на противника си. Самият Димитров на три пъти имаше шансове да постигне пробив - в първия, петия и деветия гейм, но силният сервиз всеки път идваше на помощ на високия Янович. Така се стигна до тайбрека.

В него българинът успя да направи минипробив в самото начало и поведе с 3:1. Тогава 203-сантиметровият поляк успя да изравни - 3:3. Последваха обаче две грешки на Янович, който разконцентрирано пращаше топката в аут при разиграванията. Тази преднина бе достатъчна и Димитров затвори сета и мача след 1 час и 33 минути игра.

Във втория кръг той ще срещне победителя от двубоя между Фабио Фонини (Италия) и Стийв Джонсън (САЩ).