Португалия на полуфинал с пореден гол на Роналдо

5 коментара

Португалия стана първият полуфиналист на Евро’2012, след като иберийците успяха да се победят Чехия с 1:0. Голът бе дело на суперзвездата на Португалия Кристиано Роналдо в 79-та минута.

Роналдо излезе на терена пределно мотивиран да помогне на своите сънародници, но късметът не беше с него по подобие на мачовете от груповата фаза. Ударите му на два пъти срещнаха гредите зад Петер Чех.

През първото полувреме играта бе доста равностойна, като двата тима редуваха атаки към двете врати. Португалия обаче създаде по-добрите възможности за гол, като в основата на техните положения бе Кристиано Роналдо.

В 33-та минута той опита да вкара със задна ножица, но топката премина близо до вратата. След това отново Роналдо опита късмета си от фаул от около 35 метра, а резултатът бе подобен. В самия край на полувремето той се освободи от опеката на защитник в наказателното поле и стреля от въздуха, но уцели гредата.

Второто полувреме обаче започна с мощен натиск на Португалия. Още в началните минути иберийците множество положения пред Петер Чех. В 47-ата минута Раул Мейрелеш центрира към Уго Алмейда, който от близо стреля с глава над вратата. Две минути по-късно Роналдо отправи страхотен изстрел от фаул, като за втори път тресна гредата.

В 54-ата минута Кристиано имаше нов шанс да обстрелва вратата, но отново не бе точен, а веднага след това и Мейрелеш опита изстрел, но и той не порази вратата. В 60-та минута гол на Алмейда бе отменен правилно заради засада.

Едва в 63-ата минута Чехия успя да изнесе за кратко играта по-напред и Милан Барош опита далечен, но доста неточен удар. Така се стигна до 79-та минута, в която Жоао Мутиньо напредна от дясно и центрира великолепно към Кристиано Роналдо, който с глава вкара гола за победата.

На полуфиналите Португалия ще срещне победителя в мача Германия – Гърция.