Тотален провал на българските клубове в евротурнирите

22 коментара
Отборът на ЦСКА преди мача с "Мура", сн. БГНЕС

След като в сряда отборът на "Лудогорец" бе отстранен от Шампионската лига на Европа от загребския "Динамо", съдбата му последваха и трите български участници в Лига Европа. Така се оформи тотален провал на българския футбол в евротурнирите тази година, като и четирите ни участници отпаднаха още преди да е дошъл август след изиграни само по два мача.

Хронологически в четвъртък вечер първи се провалиха футболистите на ЦСКА. След равенството 0:0 като гости те завършиха във втория мач в София 1:1 със словенския "Мура" и отпаднаха заради повече допуснати голове на собствен терен.

Българите поведоха с гол на Aпостол Попов в 18-та минута, после пропуснаха много голови положения, докато се стигна до изравняването за гостите в 76-та минута.

Докрая ЦСКА бе непрекъснато в атака, но до гол така и не се стигна заради срамни и дори комични пропуски.

След това холандския "Витес" очаквано надигра с лекота като домакин разпадащия се след като остана без собственик "Локомотив" (Пловдив). След 4:4 в Пловдив реваншът завърши 3:1, като холандците си осигуриха класирането с два гола още преди почивката.

Голът за българите падна от дузпа в 80-тата минута, а малко по-късно домакините пропуснаха да увеличат разликата също от дузпа.

Последен отпадна отборът на "Левски" след, по думите на изпълнителния директор на клуба Иво Тонев, "безобразна" игра и "срамно" представяне.

"Левски" единствен от българските клубове имаше победа в първия мач - 1:0, но в реванша в Сараево отстъпи на домакините с 1:3.

Само след 14 минути игра в първото полувреме "Сараево" воче водеше с 2:0. "Левски" намали и даде надежда, че може да се класира, след като в 34-та минута Базил де Карвальо вкара отсъдената доста съмнителна дузпа.

През второто полувреме обаче домакините отново превъзхождаха и успяха да вкарат едно от многото си положение за гол, което ги изпрати в следващия кръг на турнира.

Представянето на "Левски" силно контрастира и напълно опровергава думите на собственика на клуба Тодор Батков, казани след мача в София: "Защо се плашим от "Сараево"? Ние летим със самолет, а те пътуват с рейс".