Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Половината хора в интернет не могат да живеят без него

За младите мрежата е наравно с въздуха и водата и е по-важна от купоните и любовта

4 коментара
Половината хора в интернет не могат да живеят без него

Половината ползватели на интернет твърдят, че не могат да живеят без мрежата и за тях тя е неразделна част от живота им, слагайки я наравно с нуждата от въздух, вода, храна и дом. Това сочи вторият световен годишен доклад на компанията “Сиско“ за връзката между човешкото поведение, интернет и способността на проникване на работата с мрежи, публикуван в сряда.

Според оповестените данни, двама от пет студенти, анкетирани в световен мащаб, твърдят, че за тях интернет е първата им любов и е по-важен, отколкото запознанствата, излизането с приятели или слушането на музика. Тези старомодни занимания са на задна линия за всеки четвърти студент в световен мащаб в сравнение с нуждата да се актуализира профила във Фейсбук.

Ако трябва да избират, по-голямата част от анкетираните ще предпочетат виртуалното движение чрез интернет връзка вместо физическото с автомобил.

Мрежата е на път да измести и традиционното сядане на дивана пред телевизора, както и четенето на вестници. Все повече хората предпочитат да гледат телевизия и да четат новините през мобилни устройства като лаптоп, смартфон или таблет, определени от анкетираните като "най-важната технология в живота". Вече само един от 25 студенти и служители, заявява, че вестникът е най-важният инструмент за достъп до информация.

Тенденцията смартфоните да изместят настолните компютри провокират дебат за необходимостта от офиси, след като възможността за свързване към Интернет и работа е навсякъде – у дома или на обществени места, пише още в доклада.

Документът изследва и влиянието на социалните медии върху интернет потребителите. Около девет от 10 (91%) студенти и служители (88%) в световен мащаб заявяват, че имат Файсбук регистрация и под знака, че границата между работата и личния живот става все по-тънка, седем от 10 служители са добавили щефовете и колегите си като приятели в мрежата. Това е индикатор за падането на границите, разделящи работата и личния живот, пише в анализа.

От ползващите Туитър, двама от всеки трима следят какво прави в тази мрежа шефът или колегите.

Поръчаното от “Сиско“ проучване е проведено от InsightExpress, външна фирма за пазарни проучвания със седалище в САЩ. То е проведено сред студенти и млади специалисти от САЩ, Канада, Мексико, Бразилия, Великобритания, Франция, Испания, Германия, Италия, Русия, Индия, Китай, Япония и Австралия.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

4 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #4

    обвинениата в пристрастяване към интернет зву4ат инфантилно.ако вашиа комп обединява любимиа ви весник,филмите които харевате,тв,новини от света,вазможности за комуникациа и информациа на вси4ки нива естествено е компа да е любимата ви игра4ка.вси4ко останало е нонсенс.

  2. emma
    #3

    по-добре в интернет,отколкото в кръчмите.

  3. Анонимен
    #2

    а ти къде си в момента бе льольо? дай да забраним и книгите щото и те са технология и писмеността направо, а?

  4. Анонимен
    #1

    Нещастници- ако са 24ч спрат интернет и мобилните телефони половината от тях ще се побъркат или самоубият. Действа по-лошо и от наркотици и алкохол взети заедно-"цивилизация и технологии "!?!?!?

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.