Северна Ирландия победи изненадващо Украйна и запази шансове за класиране

Отборът на Северна Ирландия победи изненадващо сочения за фаворит в сблъсъка тим на Украйна с 2:0 в мач от  Група "С" на Евро 2016 и така запази шансове да се класира за следващата фаза на турнира.

Головете за Северна Ирландия на стадиона в Лион реализираха Гарет МакОули (49) и резервата Найъл МакГин (90+6).

Това е първа победа за Северна Ирландия на финали на Европейско първенство.

През първото полувреме и двата отбора играха много предпазливо и не създадоха сериозни голови положения. В началото на втората част заваля силен дъжд, който затрудни футболистите.

Още в 48-та минута обаче украинците имаха шанс да отбележат. След центриране в наказателното поле Селезньов стреля с глава, но топката излезе в аут.

Само минута по-късно Северна Ирландия успя да поведе. Оливър Норууд центрира от фаул в наказателното поле на Украйна, където Гарет МакОули стреля с глава и отбеляза.

В 58-та минута дъждът премина в градушка и съдията прекъсна мача за малко.

След подновяването на играта украинците натиснаха противниците си, но не успяха да изравнят, въпреки че създадоха положения.

В добавеното време Северна Ирландия отбеляза втори гол. Стюарт Далас стреля от границата на наказателното поле на Украйна, след което Андрий Пятов спаси, но при добавката Найъл МакГин вкара за 0:2.

Това е втора загуба за Украйна, след като в първия си мач падна от Германия с 2:0. Северна Ирландия запазва шансове да се класира напред, въпреки че в първия си мач загуби от Полша с 1:0.

По-късно в четвъртък световният шампион Германия играе срещу Полша.