Търсене в Mediapool.bg

Резултати

22 намерени статии

• Призьорите ни от Токио 2020 си разделят над 2.3 млн. лв.

в плуването, след като влезе във финала на 100 м бътерфлай, ще вземе 10 000 лв. за осмото си място. Толкова ще прибере и борецът Кирил Милов, който остана осми в категория до 97 килограма в класическия стил. Параолимпийците получават над 5 пъти по-малко Двамата ни сребърни

• Йосиф Миладинов остана осми на финала на 100 метра бътерфлай

Йосиф Миладинов остана осми във финала на 100 метра бътерфлай на Олимпийските игри в Токио, но въпреки това 18-годишният българин постигна изумителен успех за българското плуване. Това бе първо класиране на олимпийски за българското плуване от 33 години насам

• Антоанета Костадинова се размина с втори медал, Йосиф Миладинов - финалист

, но... късмет. Нека и другите да вземат. Аз съм доволна от това, което взех, да има медали за всички", коментира Костадинова пред БТА. Финал в плуването Йосиф Миладинов се класира за финала на 100 метра бътерфлай на олимпийския турнир по плуване в Токио. 18-годишният българин

• Обещаващи участия на българите в поредния олимпийски ден

в плуването Йосиф Миладинов се класира за полуфиналите на 100 метра бътерфлай. 18-годишният българин спечели първото място в шеста серия с време 51.28 секунди, което бе достатъчно да намери място сред най-добрите 16. Миладинов направи силна втора дължина и успя да влезе с шести

• Йосиф Миладинов с европейска титла по плуване при юношите

-а насам. Тогава Добромир Петров грабна титлата на 100 метра бруст. Йосиф Миладинов ще плува и в дисциплина 100 метра бътерфлай, където стигна до сребърен медал на Европейското първенство за мъже преди два месеца.

• Йосиф Миладинов със сребърен медал от европейското по плуване

Йосиф Миладинов спечели исторически медал за България на Европейското първенство по плуване в Будапеща, съобщи БНР в неделя. В първия си финал при мъжете 17-годишният пловдивчанин взе сребърното отличие на 100 метра бътерфлай с нов национален рекорд от 50 секунди и 93

• Българинът Цанко Цанков счупи рекорда за 12-часово плуване

мин. 33-годишният бургазлия е многократен държавен шампион. Той е и плувецът, който е ставал първенец на България в най-много индивидуални дисциплини - девет (100, 200, 400 м съчетано плуване; 50,100, 200 м бътерфлай; 50, 100 м свободен стил; 50 м гръб). Негов треньор

• Антъни Иванов отново e осми в света на 200 метра бътерфлай

метра бътерфлай, Калоян Братанов на 100 метра свободен стил, Йордан Янчев - на 200 м свободен стил, Любомир Епитропов – на 200 м бруст и Светлозар Николов на 100 и 400 м съчетано. Габриела Георгиева ще плува и на 200 м гръб, и Диана Петкова – на 50 и 100

• Петър Стойчев стана шампион и в ледените води на Антарктида

минута пред конкуренцията, а последните метри дори плува бътерфлай, предаде БТА.   15 плувци от 9 държави взеха участие в невероятно тежкото състезание. Типично за този край на света, веднага след като плувците слязоха от кораба на лодките заваля и сняг

• След 23-годишно прекъсване български плувец на финал на световно първенство

в дисциплината утре вечер с осмо време. За последен път български плувец беше финалист на световно първенство през 1994 година в Рим – тогава Денислав Калчев завърши осми на 100 метра бътерфлай. Антъни Иванов започна блестящото си представяне сутринта във вторник

• Всички медалисти от петък (12 Август)

- - - 21. Радослава Мавродиева (България) - 17.20 метра в квалификациите. Плуване, 100 метра бътерфлай (мъже): 1. Джоузеф Шуулинг (Сингапур) 50.39 секунди 2. Mайкъл Фелпс (САЩ) 51.14 2. Чад Ле Кло (Южна Африка) 51.14 2. Ласло Чех (Унгария) 51.14 5. Ли Чжухо (Китай) 51.26

• Българска атлетка е първият спортист хванат с допинг на Олимпиадата

след участието си във финала на 100 метра бътерфлай. 18-годишната състезателка беше много близо до медалите, но завърши четвърта на девет стотни след третата.   Чън, която днес трябваше да участва във втората си дисциплина на 50 метра свободен стил, е хваната с диуретика

• Всички медалисти от сряда (10 Август)

(Китай) 177 Световен рекорд 202 379 3. Moхамед Махмуд Юсеф (Египет) 165 196 361 Плуване, 200 метра бруст (мъже): 1. Дмитрий Баландин (Казахстан) 2:07.46 минути 2. Джошуа Пренът (САЩ) 2:07.53 3. Антон Чупков (Русия) 2:07.70 Плуване, 100 метра свободен стил (мъже): 1

• Казахстанец сензационно грабна златото на 200 м бруст

щастлив, че аз съм този, който го спечели", добави Дмитрий Баландин след награждаването. Победата на казахстанеца не бе единствената изненада в плувния басейн в Рио тази нощ.   Кралската дисциплина – 100 метра свободен стил при мъжете – неочаквано

• С още два златни медала Майкъл Фелпс продължава да бие рекорди

игри.   Фелпс има шанс да изпревари Леонидас, ако спечели титлата в една от останалите си две индивидуални надпревари до края на игрите в Рио - 100 метра бътерфлай и 200 метра съчетано плуване.   САЩ взеха и трети златен медал в плуването миналата нощ

• Майкъл Фелпс се завърна с 19-и олимпийски златен медал

световни рекорда, с което върховите постижения за два дни станаха шест.   Най-напред на 100 метра бътерфлай шведката Сара Шьострьом подобри собствения си рекорд от световното първенство в Русия преди година 55,64 секунди, като финишира първа за 55,48 секунди. Втора

• Майкъл Фелпс победи на 100 м бътерфлай, днес плува за 18-и златен медал

Най-успешният олимпийски спортист за всички времена Майкъл Фелпс спечели титлата и на 100 метра бътерфлай на олимпийските игри. Това е негов трети златен медал от Лондон и общо 17-и от олимпийски игри – 6 в Атина и 8 в Пекин. Днес този рекорд почти сигурно

• Майкъл Фелпс постави исторически олимпийски рекорд

отново рекорда, тъй като му предстоят участия в още 2 или 3 дисциплини. В Лондон той вече има три медала. Най-напред в неделя спечели сребърен медал с американската щафета на 4 по 100 метра свободен стил. Вторият му медал, с който Фелпс изравни рекорда на Латинина, дойде малко по-рано

• Два световни плувни рекорда и супер финал в щафетата 4 по 100 при мъжете

бътерфлай - 55,98 секунди. 24-годишната Волмер е първата жена, слязла под 56 секунди в дисциплината. Втора и трета се класираха китайката Лу Ин с 56,87 секунди и австралийката Алисиа Каутс с 56,94 секунди. След това южноафриканецът Камерън ван дер Бург спечели златния медал на 100

• Фелпс триумфално се завърна в плуването

се е класирал първи на 200 метра свободен стил и 100 бътерфлай. "Много съм доволен. Това е отлично начало. Определено изпреварвам графика", заяви Фелпс, който се върна към тренировки едва преди два месеца.Фелп призна, че не е чувствал подобен натиск даже на Олимпиадата в Пекин

• Ивет Лалова отива на полуфинал в класиката на 100 метра

;епично".  Фелпс спечели своя седми златен медал на Игрите след като триумфира на 100 метра бътерфлай. Шпиц заяви, че винаги е бил сигурен в това, че един ден някой ще изравни рекорда му. "Винаги съм се чудел какво да кажа и на кого ще го кажа, когато дойде този паметен