Търсене в Mediapool.bg

Резултати

223 намерени статии

• Челси срещу Барселона и Байерн срещу Реал в полуфиналите на Шампионската лига

Иниеста в 54-тата минута. По-рано в 33-та минута Милан бе успял дори да изравни резултата след гол на Ночерино. В другия четвърфинал, игран във вторник, "Байерн" победи "Марсилия" за втори път – като домакин с 2:0. И двата гола вкара Ивица Олич

13:43, 05 април 2012, mediapool.bg
  • Барселона с реми в Милано, победа на Байерн в Марсилия

на френския Марсилия. Милан и Барселона не успяха да си отбележат гол, като пропуски за домакините направиха шведският им нападател Златан Ибрахимович и Робиньо, а за гостите удобни положения пропуснаха Лионел Меси и Карлес Пуйол. Испанците претендираха с основание за дузпа в 16

12:23, 29 март 2012, mediapool.bg
  • "Байерн" и Марсилия продължават в Шампионската лига

"Байерн" (Мюнхен) и "Олимпик" (Марсилия) са първите два отбора пробили си път до четвъртфиналите на Шампионската лига на Европа по футбол. Отборът от баварската столица разгроми на свой терен изненадващият участник в тази фаза на турнира

13:29, 14 март 2012, mediapool.bg
  • Сеголен Роаял: Френското правителство може да влезе в капитала на банките

? Според нея е недопустимо предприятието да изоставя подизпълнителите си, като ги кара да понижават заплатите си във Франция.   Междувременно Никола Саркози, който се бори за преизбиране, заяви на своя първи голям предизборен митинг в Марсилия, че неговият основен опонент Франсоа Оланд

18:52, 19 февруари 2012, mediapool.bg
  • Чешките авиолинии спират полетите до София

Петербург. Че Ес А извършва полети и във Франция - от Париж, Бордо, Марсилия и Страсбург. Като част от плана за преструктуриране, авиокомпанията обяви през декември съкращаването на 100 пилоти от общо 300, след като реши да намали флота си с 11 самолета. В резултат

15:57, 10 февруари 2012, mediapool.bg
  • Париж вбеси Анкара със закон за арменския геноцид

от Марсилия - град, където има голяма общност от арменски произход.   С нарастващата роля и влияние на Турция в Близкия изток, особено над Сирия, Иран и Либия, Франция може да се сблъска с дипломатически дискомфорт, а френските фирми може да загубят изгодни договори

12:36, 22 декември 2011, mediapool.bg
  • Бербатов е в класация за най-добър голмайстор на десетилетието

с 83 гола 1. Рууд ван Нистелрой (Ман Юнайтед, Реал Мадрид, Хамбургер) - 86 гола 2. Тиери Анри (Арсенал, Барселона) - 85 3. Дидие Дрогба (Олимпик Марсилия, Челси - 83 4. Мирослав Клозе (Кайзерслаутерн, Вердер, Байерн) - 81 5. Самуел Ето'о (Майорка, Барселона

17:12, 15 декември 2011, mediapool.bg
  • Ако не се толерират отличниците като България, ставаме социалисти

Премиерът Бойко Борисов потвърди в четвъртък, че България ще настоява фискално дисциплинираните страни в ЕС, които имат бюджетен дефицит под 3%, да получат бонуси. По време на конгрес на Европейската народна партия в Марсилия (Франция) той коментира, че не е против

17:48, 08 декември 2011, Никола Лалов
  • Европа моли националните лидери да стигнат до общи решения, за да спасят еврото

при пристигането си за предварителната среща на върха с участието на европейски консервативни партии в Марсилия.   В същото време германският канцлер Ангела Меркел предупреди, че ще бъдат нужни години за решаването на кризата в еврозоната, но обеща, че ще бъде намерено решение

13:17, 08 декември 2011, mediapool.bg
  • "Челси" и "Марсилия" продължават в Шампионската лига

, а в последния си мач гостуваше в Пирея на "Олимпиакос". В другия мач в Дортмунд "Борусия" се нуждаеше единствено от победа срещу "Олимпик" (Марсилия), за да запази шансове за класиране. В края на краищата "Олимпик" се добра до осминафиналите

14:18, 07 декември 2011, mediapool.bg
  • Барселона, Арсенал и Леверкузен излизат от групите на Шампионската лига

победи Борусия Дортмунд с 2:1 в мач от група F на Шампионската лига, събра 11 точки и предсрочно си осигури първото място. Два гола за Арсенал вкара Ван Перси, а за Борусия точен бе Кагава.   В другия двубой Олимпиакос победи Олимпик с 1:0 в Марсилия и така се заплете

12:22, 24 ноември 2011, mediapool.bg
  • Арсенал, Челси и Милан с победи в Шампионската лига

Лондонският Арсенал победи трудно като гост Олимпик (Марсилия) от група F на Шампионската лига. Голът за "артилеристите" отбеляза във втората минута на продължението на срещата Аарон Рамзи.   В другата среща от групата поредно разочарование поднесе

14:01, 20 октомври 2011, mediapool.bg
  • МВнР реши да предложи разкриването на още изборни секции зад граница

, че ще предложат на ЦИК да разкрие секции в седалищата на почетните консули в Хамбург, Дармщадт и Магдебург, както и в Марсилия, Франция. Евентуално положително решение на ЦИК обаче би се оказало в нарушение на Изборния кодекс, като така дефакто външното министерство прехвърля

13:35, 05 октомври 2011, Борис Николов
  • Подадени са 37 606 заявления за гласуване в чужбина

за провеждане на избори в Лион - 13 август (70 дни преди изборите). По информация от външното министерство българското посолство е поискало към тази дата разрешения единствено за Париж, Страсбург, Лил, Марсилия и Тулуза. Така Лион е "пропуснат", въпреки многократните

13:43, 30 септември 2011, mediapool.bg
  • Валенсия-Челси 1:1 в поредния кръг от Шампионската лига

. В група "F" Олимпик (Марсилия) остава на върха с пълен актив от 6 точки след втората си победа – този път като домакин на германския шампион Борусия (Дортмунд) – 3:0. В другия мач изпадналият в сериозна криза лондонски Арсенал макар и трудно успя

13:13, 29 септември 2011, mediapool.bg
  • Базел взе точка на Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд"

-Челси, Байер (Леверкузен)-Генк, Марсилия-Борусия (Дортмунд), Арсенал-Олимпиакос, Зенит-Порто, Шахтьор-Апоел, Милан-Пилзен и Бате (Борисов)-Барселона.

12:16, 28 септември 2011, mediapool.bg
  • Френската полиция евакуира 200 роми от България и Румъния

Френската полиция евакуира във вторник близо 200 роми от лагер в Марсилия, предизвиквайки гнева на Лигата за правата на човека, съобщи Франс прес, позовавайки се на местните власти. Според ромска асоциация евакуирането на ромите, сред които има много деца и бебета

16:50, 27 септември 2011, mediapool.bg
  • ЦИК и МВнР спъват отварянето на секции в чужбина

българското посолство е поискало към тази дата разрешения единствено за Париж, Страсбург, Лил, Марсилия и Тулуза. Така Лион е "пропуснат", въпреки многократните напомняния от страна на българската общност там. По закон в Лион няма как да има избори, дори Франция да разреши

15:43, 26 септември 2011, Поли Атанасова
  • Вакуумът, оставен от суперсилата, или липсата на "големия брат"

на само една седмица - Гайтнър преди това беше в Марсилия, където заяви на срещата на финансовите министри и управителите на централните банки на страните от Г-7, че европейците трябва да "се заемат по-енергично" с преодоляването на кризата. "Присъствието на Гайтнър

12:59, 20 септември 2011, Кристиа Фриланд, Ройтерс
  • Българското участие приключи безславно

;Манчестър сити, Наполи; Челси, Валенсия, Байер" (Леверкузен), Генк и Арсенал, Олимпик (Марсилия) заедно с шампионите на Гърция и Германия Олимпиакос и Борусия ( Дортмунд). След жребия нападателят на Барселона Лионел Меси получи наградата за най-добър футболист на Европа

13:29, 26 август 2011, mediapool.bg
  • Арсенал стигна до групите с успех в Удине

(Москва) и Олимпик (Марсилия); в трета – Зенит, Aякс, Байер (Леверкузен), Oлимпиакос, Maнчестър сити, Лил, Базел и БАТЕ; четвърта урна - Борусия (Дортмунд), Наполи, Динамо (Загреб), Aпоел (Никозия), Tрабзонспор, Генк, Виктория (Пилзен) и Оцелул.

13:16, 25 август 2011, mediapool.bg
  • Интервю на Фергюсън роди слух за Бербатов в ПСЖ

след края на благотворителния мач на сборен отбор на Манчестър Юнайтед с Олимпик Марсилия, загубен с 2:8 от "червените дяволи" в Монако. Запитан дали Бербатов би могъл да играе за ПСЖ, сър Алекс отговаря: "Да, абсолютно, няма проблем". Самият официален сайт

13:26, 03 август 2011, mediapool.bg
  • Гара Дембеле е най-добрият африкански нападател в Европа

място още бившият нападател на Марсилия Мамаду Нианг, който сега носи екипа на турския шампион Фенербахче, и голмайсторът на Уест Бромич Питър Одемвинге, който стана играч №1 в английската Висша лига през септември и април.

11:25, 31 май 2011, mediapool.bg
  • Григор Димитров отпадна от руснака Турсунов в първия кръг турнира в Марсилия

Най-добрият български тенесист Григор Димитров приключи участието си на турнира в Марсилия с награден фонд 576 000 евро още в първия кръг. 19-годишният хасковлия, който получи "уайлд кард" за основната схема, загуби със 7:6 (6), 5:7, 6:7 (4) от бившия номер 20

04:26, 15 февруари 2011, mediapool.bg
  • Григор Димитров с ново рекордно класиране в АТП

схема отстъпи с 4:6, 4:6 пред 18-ия в световната ранглиста Жо-Вилфред Цонга (Франция), достигнал след това до финала на турнира. В понеделник Димитров започва участието си на турнира "Open 13" в Марсилия (Франция) с награден фонд 512 750 евро. Григор прескочи

04:38, 14 февруари 2011, mediapool.bg